z ostatniej chwili
Uprzejmie informuję, że od dnia 06 czerwca 2022 roku do dnia 31 sierpnia 2022 roku Urząd Gminy Mszana Dolna będzie czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 15.00
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Zagórzańskie zdobienia

18/07/2022, dodał: Magda Polańska czytano: 696 razy
Gmina Mszana Dolna zrobiła wszystkim Zagórzanom i ich sympatykom niespodziankę oraz ogromny prezent. Zleciła bowiem opracowanie graficzne zdobień zagórzańskich i udostępniła je do publicznego wykorzystania.

Kilka podstawowych wzorów regionalnych zaczerpniętych ze strojów damskich i męskich opublikowano na stronie www.mszana.pl w niebieskiej zakładce Zagórzańskie Dziedziny/Zagórzańskie zdobienia. Można tam pobrać tam grafiki w wersji do druku.

Korzystajcie z nich obficie i wprowadzajcie do obiegu zdobienia zagórzańskie. Niech nasza parzenica czy latorózka rozpanoszy się w całym zagórzańskim regionie! Bądźmy dumni z zagórzańskiej tradycji; niech chlubą napawa nas noszenie strojów regionalnych lub stylizowanych, ale z zagórzańskimi zdobieniami! – zachęcają na swoim profilu w mediach społecznościowych kreatorzy marki lokalnej Zagórzańskie Dziedziny zaangażowani w promocję regionu. Będzie nam miło jeśli podeślecie nam za pośrednictwem komunikatora Messenger zdjęcia elementów strojów czy przedmiotów codziennego użytku lub służących do dekoracji wnętrz, do których wykorzystaliście grafiki opublikowane przez Gminę Mszana Dolna – dodają Zagórzanie.

Rozpowszechnione przez Gminę Mszana Dolna grafiki zostały potwierdzone w konsultacjach etnograficznych.

 

Magda Polańska