z ostatniej chwili
W dniu 18 czerwca 2024 r. biuro ewidencji ludności czynne w godzinach od 7:00 do godziny 11:00. Skrócenie czasu pracy spowodowane jest przyczynami technicznymi. Uprzejmie informuję, że od dnia 13 czerwca 2024 roku do dnia 31 sierpnia 2024 roku Urząd Gminy Mszana Dolna będzie czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 15.00 Kasa urzędu czynna: Wtorek: 8:00-12:00 Środa: 13:00-15:00 Czwartek: 8:00-12:00 Wpłaty dokonać można w każdej placówce BS Mszana Dolna – bez prowizji
Powiększ: A A A
A A A A A

Sekcja narciarska - Duma Naszej Gminy

W 2000r. przy istniejącym już Ludowym Klubie sportowym w Mszanie Górnej utworzono sekcję narciarską. Do nowego klubu przeszły wszystkie zawodniczki z Mszany Górnej i Podobina biegające do tej pory w barwach „Maratonu” Mszana Dolna. Początki były bardzo trudne, ale dzięki wytrwałości i ambicji Krzysztofa Jarosza oraz przy dużym wsparciu Wójta Gminy – Tadeusza Patality, udało się utrzymać całą grupę i włączyć do treningów utalentowane uczennice Gimnazjum w Mszanie Górnej.
Już w pierwszym sezonie zawodnicy LKS „WITÓW” zdobyli brązowy medal na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Była to sztafeta w składzie : Agnieszka Rapta - Katarzyna Gucia - Małgorzata Gucia .W roku następnym sztafeta ta zdobyła już medal srebrny. W sezonie 2002/2003 złoty i brązowy medal w sztafecie wywalczyły: Krystyna Węglarz - Anna Ogiela - Katarzyna Gucia oraz Monika Napora - Urszula Kuliś - Małgorzata Sroka. W 2004 brązowy medal zdobyły w sztafecie: Agnieszka Rapta - Krystyna Węglarz - Katarzyna Gucia. W 2005r. w klasyfikacji ogólnej "Witów" zajął III miejsce.
Do sezonu 2006/2007 "Witów” przystąpił w zmienionym składzie. "Dziurę" po odejściu kilku utalentowanych zawodniczek zapełnili chłopcy ze Spytkowic oraz Paulina Maciuszek. Klub zanotował wybitne osiągnięcia: srebrny medal Mistrzostw Polski Seniorów w sztafecie kobiet: Paulina Maciuszek - Joanna Rapta - Anna Trybuła - Monika Napora. Złoty medal sztafety młodziczek: Weronika Gucia - Beata Grzędziak - Sabina Gunia- Aneta Majerczyk oraz Złoty Medal w sztafecie sprinterskiej: Jakub Trybuła - Bartłomiej Trybuła. W sezonie 2007/2008 Jakub i Bartłomiej Trybuła zdobyli swój kolejny srebrny medal w sztafecie sprinterskiej.
Są to tylko niektóre osiągnięcia zawodników z klubu LKS WITÓW. Sekcja ta odnosi coraz większe sukcesy w biegach indywidualnych jak i zespołowo, zdobywają medale i nagrody. Lista zawodniczek, które trenowały pod bacznym okiem Krzysztofa Jarosza jest imponująca, ich osiągnięcia jeszcze większe. Jedną z nich jest nasza utalentowana rodaczka – Mistrzyni Świata - Justyna Kowalczyk.