Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A
Biuletyn informacji publicznejSzczepieniatransmisjadostępnośćkoronawirusrodoJak zatwić sprawęSprawdź kto i gdzie odśnieżaOgłoszenia WójtaProgram Czyste PowietrzeDziedzictwoPlan zagospodarowania przestrzennego - interaktywna mapaProfil zaufanyinterpelacjeostrzezenia meteoJustyna Kowalczykgmina w obiektywie.htmlGaleria zdjęćznpOdkryj Beskid WyspowyObrona cywilnae-urzadkanalizacjadeklaracjainformacje-do-banerow/datacje-z-budzetu-panstwarfilFundusz Dróg Samorządowychjakości powietrzaEkointerwencja

Zespół "Jedność"


Schola „Jedność” powstała w 1999r. Działa przy Stowarzyszeniu Zagródczańska Wspólnota Kulturalna „Zagródcanie” w Gminie Mszana Dolna. W jej skład wchodzą dziewczęta z osiedla Zagródce w Kasince Małej w wieku 4-19 lat.
Co tydzień wokalistki ze scholii starają się brać czynny udział we Mszy św. odprawianej w miejscowej kaplicy. Szczególnie przygotowują się do Mszy świętych świątecznych oraz okazjonalnych uroczystości, na które są zapraszane. Lata świetności scholi „Jedność” to czas, kiedy w jej skład wchodziło aż 45 dziewcząt. Brały wtedy udział w wielu konkursach, festiwalach i przeglądach, zdobywając wysokie nagrody  i wyróżnienia. Ze wszystkich osiągnięć cieszą się  tak samo mocno, jednak najmilej wspominają zwycięstwo w III Małopolskim Przeglądzie Pieśni Patriotycznych w Krakowie i występ w Filharmonii Krakowskiej. Obecnie schola liczy 30 członkiń. Prowadzącą jest Honorata Kaleta. Uświetniają swoim śpiewem Msze święte  ślubne Zagródczan oraz uroczystości kościelne w Parafii Kasinka Mała.  Nadal starają się brać  udział w konkursach i festiwalach muzycznych. W swoim dorobku mają nagrane 2 płyty, na których  znajdują się również ich własne kompozycje. Na przykładzie tej muzycznej grupy prowadzone były badania do dwóch prac magisterskich. Lubią śpiewać – to ich łączy i daje dużo radości.

Lista członkiń - zobacz