Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A
Biuletyn informacji publicznejSzczepieniatransmisjadostępnośćkoronawirusrodoJak zatwić sprawęSprawdź kto i gdzie odśnieżaOgłoszenia WójtaProgram Czyste PowietrzeDziedzictwoPlan zagospodarowania przestrzennego - interaktywna mapaProfil zaufanyinterpelacjeostrzezenia meteoJustyna Kowalczykgmina w obiektywie.htmlGaleria zdjęćznpOdkryj Beskid WyspowyObrona cywilnae-urzadkanalizacjadeklaracjainformacje-do-banerow/datacje-z-budzetu-panstwarfilFundusz Dróg Samorządowychjakości powietrzaEkointerwencja

CHÓR ŚWIĘTOJAŃSKI z Olszówki


Chór działający przy parafii św. Jana Chrzciciela w Olszówce zapoczątkował swą działalność w 2009r. Jego założycielem i dyrygentem jest Jan Nawara. Jest to czterogłosowy chór mieszany żeńsko-męski wykonujący pieśni religijne, patriotyczne  i inne. Chórzyści to przeważnie emeryci – amatorzy, których  łączy wspólna pasja - śpiew.

Obecnie chór po licznej reorganizacji liczy 20 osób i przyjął nazwę "Świętojański". 

Cotygodniowe próby wymagają wysiłku i poświęcenia. Członkowie chóru mimo obowiązków osobistych, rodzinnych i zawodowych z zaangażowaniem traktują swoje powinności. Od początku działania chórzystom przyświecają słowa "Kto śpiewa dwa razy się modli".

Podstawową działalnością chóru jest uświetnianie swoim śpiewem Mszy św. oraz większości uroczystości religijnych parafii w Olszówce. Jednak nie zamykają się tylko do granic swojej rodzinnej miejscowości. Koncertowali już w:
- Bazylice Miłosierdzia Bożego w  Krakowie – Łagiewnikach;
- Sanktuarium Matki Bożej w  Ludźmierzu
- Sanktuarium Matki Bożej w  Kalwarii Pacławskiej
- kościołach innych parafii.

Z powodzeniem wzięli udział w przeglądzie chórów w Mszanie Dolnej organizowanym przez Starostwo Powiatowe w Limanowej i Urząd Miasta Mszana Dolna.

W okresie kilku lat występowali na uroczystościach patriotycznych oraz gminnych imprezach plenerowych (najpierw na Turnieju Wsi Gminy Mszana Dolna a potem Zagórzańskim Lecie).

Wszystkich chętnych zapraszają w swoje szeregi.

 tel. kontakt. - 889 058 101