z ostatniej chwili
W dniu 18 czerwca 2024 r. biuro ewidencji ludności czynne w godzinach od 7:00 do godziny 11:00. Skrócenie czasu pracy spowodowane jest przyczynami technicznymi. Uprzejmie informuję, że od dnia 13 czerwca 2024 roku do dnia 31 sierpnia 2024 roku Urząd Gminy Mszana Dolna będzie czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 15.00 Kasa urzędu czynna: Wtorek: 8:00-12:00 Środa: 13:00-15:00 Czwartek: 8:00-12:00 Wpłaty dokonać można w każdej placówce BS Mszana Dolna – bez prowizji
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A
Biuletyn informacji publicznejCyberbezpiecznyWybory uzupełniającetransmisjadostępnośćOtwórz się na pomocProfilaktyka jodowaStrategia terytorialnawyposazeniekoronawirusstudiumrodoJak zatwić sprawęOgłoszenia WójtaProgram Czyste PowietrzeDziedzictwoCała naprzód IIPlan zagospodarowania przestrzennego - interaktywna mapaProfil zaufanyinterpelacjeostrzezenia meteocyfrowa gminaremont kwateryJustyna Kowalczykgmina w obiektywie.htmlGaleria zdjęćznpOdkryj Beskid WyspowyObrona cywilnae-urzadkanalizacjadeklaracjaDostępnośc aplikacjiinformacje-do-banerow/datacje-z-budzetu-panstwasdsUrząd statystycznyBudowa kanalizacji sanitarnej w miejscowości Raba Niżna - etap IIIjakości powietrzaEkointerwencja

CHÓR ŚWIĘTOJAŃSKI z Olszówki


Chór działający przy parafii św. Jana Chrzciciela w Olszówce zapoczątkował swą działalność w 2009r. Jego założycielem i dyrygentem jest Jan Nawara. Jest to czterogłosowy chór mieszany żeńsko-męski wykonujący pieśni religijne, patriotyczne  i inne. Chórzyści to przeważnie emeryci – amatorzy, których  łączy wspólna pasja - śpiew.

Obecnie chór po licznej reorganizacji liczy 20 osób i przyjął nazwę "Świętojański". 

Cotygodniowe próby wymagają wysiłku i poświęcenia. Członkowie chóru mimo obowiązków osobistych, rodzinnych i zawodowych z zaangażowaniem traktują swoje powinności. Od początku działania chórzystom przyświecają słowa "Kto śpiewa dwa razy się modli".

Podstawową działalnością chóru jest uświetnianie swoim śpiewem Mszy św. oraz większości uroczystości religijnych parafii w Olszówce. Jednak nie zamykają się tylko do granic swojej rodzinnej miejscowości. Koncertowali już w:
- Bazylice Miłosierdzia Bożego w  Krakowie – Łagiewnikach;
- Sanktuarium Matki Bożej w  Ludźmierzu
- Sanktuarium Matki Bożej w  Kalwarii Pacławskiej
- kościołach innych parafii.

Z powodzeniem wzięli udział w przeglądzie chórów w Mszanie Dolnej organizowanym przez Starostwo Powiatowe w Limanowej i Urząd Miasta Mszana Dolna.

W okresie kilku lat występowali na uroczystościach patriotycznych oraz gminnych imprezach plenerowych (najpierw na Turnieju Wsi Gminy Mszana Dolna a potem Zagórzańskim Lecie).

Wszystkich chętnych zapraszają w swoje szeregi.

 tel. kontakt. - 889 058 101