Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Trasy idealne na wiosenne wycieczki

16/04/2021, dodał: Magda Polańska czytano: 1046 razy
W prognozach pogody w końcu powiało optymizmem. W najbliższą niedzielę nie powinno padać, a przychodzące powoli ocieplenie na pewno szybko usunie pozostałości śniegu.

Warto skorzystać z tej pogody i podczas spaceru na szczyty Beskidu Wyspowego lub Gorców obserwować jak przyroda budzi się do życia.

Polecamy Wam dzisiaj dwie trasy zaproponowane przez portal Góry dla Ciebie. Rekomendowane przez prowadzących tę stronę wyprawy są najpierw wnikliwie sprawdzone, a potem dokładnie opisane i zawsze godne polecenia. Wszak to prawdziwi miłośnicy gór i turystyki, niezwykle profesjonalni w swoim działaniu.

Na wiosenny weekend zapraszają nas na Lubogoszcz, Jasień i Kutrzycę:

POCZĄTEK WIOSNY NA LUBOGOSZCZU

Tak to nie pomyłka, powinno być Lubgoszczu, a nie Lubogoszczy – wiemy od lokalnych fachowców!
Wycieczka to właściwie 2 do 3 godzinny spacer z Bazy Szkoleniowo-Wypoczynkowej na szczyt i z powrotem. Jeżeli w lesie trafimy na zaspy śniegu to ze spaceru może zrobić się wyprawa, ale czasami fajnie jest się „pobawić” w czymś takim. Poniżej ośrodka możemy pooglądać królestwo żab, które w starym basenie pływackim co roku urządzają swoją rozmnażalnię. Widoki są praktycznie tylko spod szczytu, ale spacer po pachnącym na wiosnę lesie jest wspaniały.

WIOSENNY LUBOGOSZCZ

JASIEŃ I KUTRZYCA Z PRZYSŁOPIA

Kolejna wczesno - wiosenna propozycja prowadzi na Jasień, który polecamy na każdą porę roku, ale teraz jest szansa, że zobaczymy śliczne przebiśniegi i może też krokusy.
Wycieczka nie jest wymagająca, zaczynamy z Przełęczy Przysłop nad Lubomierzem i przez Myszycę wchodzimy na Jasień, a potem schodzimy na Polanę Skałka i pod kapliczkę na Kutrzycy. Po drodze możemy oczywiście trafić na błoto i śnieg, ale też na wiosenne kwiatki i ciekawe zwierzątka. Całą trasę możemy przejść nawet spacerkiem, bo czasu jest sporo – normalnie droga tam i z powrotem zajmie nam ok. 4 godzin marszu.

PRZEBIŚNIEGI NA JASIENIU

 

Na zachętę publikujemy zdjecie "Żabiego oczka" zlokalizowanego pod Bazą Lubogoszcz. To szmaragdowe jeziorko upodobały sobie żaby na miejsce swoich wiosennych amorów.

Zapraszamy!

Magda Polańska
Źródło: www.gorydlaciebie.pl