z ostatniej chwili
W dniu 18 czerwca 2024 r. biuro ewidencji ludności czynne w godzinach od 7:00 do godziny 11:00. Skrócenie czasu pracy spowodowane jest przyczynami technicznymi. Uprzejmie informuję, że od dnia 13 czerwca 2024 roku do dnia 31 sierpnia 2024 roku Urząd Gminy Mszana Dolna będzie czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 15.00 Kasa urzędu czynna: Wtorek: 8:00-12:00 Środa: 13:00-15:00 Czwartek: 8:00-12:00 Wpłaty dokonać można w każdej placówce BS Mszana Dolna – bez prowizji
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Reportaż o Zagórzanach powalczy w mistrzostwach vlogerów

14/05/2024, dodał: Magda Polańska czytano: 595 razy
Tuż przed weekendem Zagórzańskie Dziedziny zmieniły się w plan zdjęciowy do reportażu „Zagórzanie – natura i kultura”, który w ramach współpracy z Małopolską Organizacją Turystyczną nagrywali tutaj Karolina i Filip, autorzy bloga Pora na wycieczkę.

Zauroczyły ich miejsca i ludzie żyjący tam, gdzie Beskid Wyspowy wita się z Gorcami, gdzie swoje ślady odcisnęła Justyna Kowalczyk – Tekieli, Władysław Orkan i Baca Bulanda… Postanowili więc, że to właśnie o Zagórzanach, ich dziedzictwie, kulturze, tradycjach i pasjach stworzą swój reportaż, który jest częścią promocji województwa małopolskiego w ramach Mistrzostw Vlogerów. Wszak turystyczne małżeństwo zakwalifikowało się do tego konkursu po raz drugi i tym razem z dumą reprezentuje w nim swój region.

Pierwsze efekty ich i naszej pracy można już obejrzeć na kanale YT Pora na wycieczkę: Nasz pierwszy film reportażowy na YouTube w ramach Mistrzostw Vlogerów w których reprezentujemy woj. małopolskie! 

A w filmie nie tylko pełno pięknych górskich widoków, ale przede wszystkim spotkaliśmy mnóstwo niezwykle gościnnych ludzi - Zagórzan.

Chcesz poznać piękno natury i kultury tego wyjątkowego regionu Polski? Zobaczyć zagórzańskie tańce, posłuchać ich muzyki i śpiewu, poznać kuchnię, stroje, historię? W filmie znajdziecie pełno pomysłów na wspaniałe spędzenie wolnego czasu w tej okolicy – czytamy w ich mediach społecznościowych. Mieliśmy okazję nie tylko zobaczyć piękne widokowe szczyty Beskidu Wyspowego oraz pospacerować dziką gorczańską doliną, ale dzięki ​Zagórzańskie Dziedziny mogliśmy się w zanurzyć w okolicznej kulturze i porozmawiać z mieszkańcami tego regionu. To film inny niż wszystkie na naszym kanale! Zapraszamy do obejrzenia i udostępniania! – dodają blogerzy.

I my gorąco zachęcamy do obejrzenia filmu: https://www.youtube.com/watch?v=iJOsJz3HE4A subskrypcji ich kanału, polubienia, zapisu i udostępnienia reportażu – zróbcie wszystko to, co powoduje, że algorytm nie próżnuje. Pod koniec maja, gdy opublikowany będzie również ich vlog z zagórzańskim akcentem, poprosimy Was o głosy. Wszak od nas wszystkich będzie zależało, czy Małopolska stanie na podium Mistrzostw Vlogerów!

Magda Polańska