z ostatniej chwili
W dniu 18 czerwca 2024 r. biuro ewidencji ludności czynne w godzinach od 7:00 do godziny 11:00. Skrócenie czasu pracy spowodowane jest przyczynami technicznymi. Uprzejmie informuję, że od dnia 13 czerwca 2024 roku do dnia 31 sierpnia 2024 roku Urząd Gminy Mszana Dolna będzie czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 15.00 Kasa urzędu czynna: Wtorek: 8:00-12:00 Środa: 13:00-15:00 Czwartek: 8:00-12:00 Wpłaty dokonać można w każdej placówce BS Mszana Dolna – bez prowizji
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


I sesja Rady Gminy Mszana Dolna IX kadencji

07/05/2024, dodał: Magda Polańska czytano: 2175 razy
Na 7 maja 2024r. Komisarz Wyborczy w Nowym Sączu wyznaczył termin zwołania I sesji Rady Gminy Mszana Dolna w celu złożenia ślubowania przez radnych Rady Gminy oraz Wójta Gminy wybranych w wyborach przeprowadzonych w dniu 7 kwietnia 2024 r.

Uroczystość rozpoczęto od wspólnej modlitwy w kościele p.w. św. Michała Archanioła w Mszanie Dolnej. Po niej, już w sali narad Urzędu Gminy Mszana Dolna, prowadzenie obrad sesji rozpoczął Jan Chorągwicki.  Radni elekci: Joanna Barnowska, Jan Chorągwicki, Adrian Grzędziak, Monika Góralik, Piotr Kaleta, Tadeusz Kaleta, Rafał Kubowicz, Maria Majda, Joanna Marszalik, Krzysztof Nawara, Józef Nieckula, Krzysztof Niedojad, Jan Wojciarczyk i Agnieszka Zawadzka odebrali z rąk Przewodniczącego Gminnej Komisji Wyborczej w Mszanie Dolnej, Piotra Potaczka, zaświadczenia o wyborze na Radnego. Mirosław Cichorz otrzymał zaświadczenie o wyborze na Wójta Gminy Mszana Dolna. Ceremonię zakończono złożeniem ślubowania przez nowo wybranych Radnych oraz przez Wójta Gminy Mszana Dolna.

Świadkami ślubowania była najbliższa rodzina wójta – elekta, Bolesław Żaba, Wójt Gminy Mszana Dolna w latach 2010 – 2024, Janusz Tomasiewicz – Dyrektor Gorczańskiego Parku Narodowego, sołtysi, dyrektorzy szkół, prezesi OSP, organizacji pozarządowych, kierownicy gminnych jednostek organizacyjnych,  szkolnych Rad Rodziców, pełnomocnik i KWW Aktywni Razem.

W dalszej części sesji, w tajnym głosowaniu, dokonano wyboru Przewodniczącego Rady Gminy Mszana Dolna, którą została Agnieszka Zawadzka. Na wiceprzewodniczącą wybrano Joannę Barnowską. Powołano również stałe Komisje Rady Gminy Mszana Dolna.

Magda Polańska