Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Weronika Jagoda i Bacardia Wicemistrzami Polski Południowej

05/10/2021, dodał: Magda Polańska czytano: 946 razy
W dniach od 30 września do 3 października b.r. w KJK ROMICO w Żywcu przeprowadzono zawody jeździeckie w ramach Mistrzostw Polski Południowej.

W pięknym stylu wywalczyła w nich II miejsce Weronika Jagoda jeżdżąca na koniu Bacardia. Po dwóch półfinałach zagórzański duet zajmował 8 miejsce, jednak po bezbłędnej jeździe w finałowych startach Weronika i Bacardia zawody skończyły na drugim stopniu podium.

To jednak nie jedyny sukces mieszkanki Gminy Mszana Dolna i jej konia. W tym sezonie sporym osiągnieciem tej pary był udział w finałach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Eliminacje do tych zawodów, które odbyły się w dniach 4 - 6 czerwca 2021 roku w Wojewódzkim Ludowym Klubie Sportowym KRAKUS w Swoszowicach oraz w dniach 18 -20 czerwca 2021 roku w Ochabach Wielkich, para: Weronika Jagoda i 7-letnia klacz Bacardia zakończyły sukcesem. To zwycięstwo zapewniło obecność KJ Mszana Górna w Finałach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w skokach przez przeszkody, które odbyły się w dniach 10 -12 września 2021 roku w Bogusławicach. Po dwóch półfinałach, w których oceniany był styl jeźdźca, duet Weronika i Bacardia uzyskały bardzo dobre noty. W drugim dniu zawodów również pomyślnie ukończyły parkur zajmując wysokie miejsce.

Udział w olimpiadzie i rywalizacja w doborowym towarzystwie to ogromna radość i satysfakcja, a także kolejny etap w rozwoju tej pary – podkreśla prezes KJ Mszana Górna. Gratulacje należą się  Weronice, jej trenerce Patrycji Żachowskiej oraz rodzicom zdolnej Zagórzanki.

Robert Sławecki