Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Gminne gaździny kusiły zagórzańskimi przysmakami

04/10/2021, dodał: Magda Polańska czytano: 633 razy
Śwarne Babki z KGW w Łętowem, KG Paradne Gosposie z Kasinki Małej (dwukrotnie), KGW Gosposie z Mszany Górnej oraz KGW z Kasiny Wielkiej Zagórzanki (dwukrotnie) wzięły udział w promocji produktów lokalnych zorganizowanej przez Starostwo Powiatowe w Limanowej w każdy piątek lipca, sierpnia i września b.r.

Regionalnych Smaków Powiatu Limanowskiego można było spróbować na rynku w Limanowej.  Na stoiskach można było również nabyć rękodzieło wytwarzane przez zagórzańskie gaździny.

Zarówno Zagórzankom, jak i amatorom ich produktów nie przeszkadzała żadna pogoda – czy to upał, czy to deszcz i ziąb - zdrowe, naturalne i smaczne produkty regionalnej kuchni oraz cudeńka, które wyszły spod zdolnych rąk mieszkanek Gminy Mszana Dolna znikały w szybkim tempie – podkreśla Bolesław Żaba, Wójt. Trudno się dziwić, wszak amatorów dobrego jedzenia, opartego o ekologiczne produkty pochodzące prosto od rolników nie brakuje. Nie bez znaczenia są też receptury przygotowywania potraw przekazywane niejednokrotnie z pokolenia na pokolenie. A i rękodzieło zyskuje dzisiaj na wartości.

Akcja „Regionalne Smaki Powiatu Limanowskiego” wzbudziła bardzo duże zainteresowanie wśród mieszkańców Limanowszczyzny, jak również turystów oraz gości odwiedzających nasz region – swoje działania podsumowują organizatorzy. Była to doskonała okazja do pokazania tego, co najlepsze w regionalnej kuchni – pełnej smaku i zdrowia; różnorodnej, tak jak różnorodne są tradycje danej miejscowości.  Ponadto dało to możliwość, by podkreślić wartość i rolę Kół Gospodyń Wiejskich w podtrzymywaniu tradycji regionu oraz  pracę, jaką wykonują na rzecz swoich społeczności.  Jednym słowem – to prawdziwe święto smaku i tradycji!

Celem akcji była promocja kulinarnej i kulturalnej tradycji powiatu oraz działalności lokalnych Kół Gospodyń Wiejskich.

Magda Polańska
fot. Powiatowe Centrum Informacji Turystycznej w Limanowej