Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Karina Nawara laureatką ogólnopolskiego konkursu

17/09/2021, dodał: Magda Polańska czytano: 863 razy
W ubiegłym roku szkolnym uczennica Szkoły Podstawowej w Rabie Niżnej, Karina Nawara, wzięła udział w konkursie na najciekawsze opowiadanie lub bajkę dotyczące bezpieczeństwa ruchu drogowego zorganizowanym przez Główny Inspektorat Transportu Drogowego.

Karinka napisała opowiadanie pt. „Krokodylek Tirek i Hulajnoga”, w którym zawarła kilka zasad i przepisów bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Jednym z głównych bohaterów jej twórczości był Krokodylek Tirek, który otrzymał w prezencie elektryczną hulajnogę. Nie zważał na bezpieczeństwo swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego. „…Kiedy zaczął się nad tym wszystkim dłużej zastanawiać, zrozumiał, że źle postąpił. Był tak bardzo zafascynowany swoją hulajnogą, że zapomniał o wszystkich zasadach, których uczył go Dziadek, rodzice i pan policjant w szkole. Wizyta u Dziadka Krokodyla była bardzo ważną lekcją dla Tirka. Zrozumiał, że bezpieczeństwo jest najważniejsze i nawet najwspanialszy prezent nie upoważnia nikogo do stwarzania zagrożenia, choćby najmniejszego”.

Praca dziewczynki charakteryzowała się walorem edukacyjnym - w sposób bajkowy przekazała innym dzieciom zasady i przepisy bezpieczeństwa na drodze.

Za włożony w przygotowanie opowiadania trud komisja konkursowa nagrodziła ją III miejscem oraz tytułem laureata w konkursie ogólnopolskim.

Uroczyste zakończenie konkursu, ogłoszenie wyników oraz spotkanie z laureatami odbyło się 3 września 2021 roku w siedzibie GITD w Warszawie. Z laureatami konkursu spotkali się Małżonka Prezydenta RP, Agata Kornhauser-Duda; Minister Infrastruktury, Andrzej Adamczyk; Wiceminister Edukacji i Nauki, Tomasz Rzymkowski; Główny Inspektor Transportu Drogowego, Alvin Gajadhur oraz Prezes Polskiego Radia, Agnieszka Kamińska.

red. Zofia Kościelniak
fot. Magdalena Kościelniak, GITD zbiory własne