Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Młodzi piłkarze liczą na głosy mieszkańców regionu

23/05/2021, dodał: Magda Polańska czytano: 1062 razy
Piłkarskie kluby sportowe z terenu Gminy i Miasta Mszana Dolna: Zenit Kasinka Mała, Turbacz Mszana Dolna, Akademia Piłkarska Bonito, KS Ostra Olszówka – Raba Niżna starują w 5 Edycji Budżetu Obywatelskiego.

W jego ramach zagórzańscy sportowcy utworzyli zadanie pod nazwą: ŁAŁtfit – boiskowi dżentelmeni. Małopolska wspiera piłkarzy.

Całe zadanie skierowane jest do młodzieży trenującej w klubach sportowych.

Celem projektu jest wsparcie rozwoju sportowego klubów piłkarskich z terenów powiatu limanowskiego przez zakup: 240 kompletów (po 60 na klub) strojów sportowych meczowych (skład kompletu: 1xkoszulka, 1xspodenki, 1xgetry) z pełną identyfikacją wizualną obejmującą logotyp Województwa Małopolskiego, logotyp Budżetu Obywatelskiego oraz herby klubów sportowych uczestniczących w projekcie, 240 sztuk (po 60 szt. na klub) dresów treningowych z pełną identyfikacją wizualną obejmującą logotyp Województwa Małopolskiego, logotyp Budżetu Obywatelskiego oraz herby klubów sportowych uczestniczących w projekcie, 240 sztuk (po 60 szt. na klub) wysokiej jakości piłek meczowych w rozmiarach „4” i „5”, 4 zestawów przenośnych bramek treningowych (po 1 na klub). Obok zakupu sprzętu, w ramach zadania przewidziano również organizację turnieju sportowego podsumowującego projekt, co będzie stanowiło kolejną formę promocji działań finansowanych ze środków Województwa Małopolskiego w ramach Małopolskiego Budżetu Obywatelskiego. Turniej umożliwi również najmłodszym adeptom piłki nożnej – piłkarzom zrzeszonym w klubach objętych wsparciem - zaprezentowanie się w nowych strojach oraz z nowym sprzętem.

O tym, które zadania zostaną zrealizowane, zdecydują Mieszkańcy Małopolski. Głosowanie zaczyna się 14 maja i potrwa do 14 czerwca 2021 roku. Każdy mieszkaniec Małopolski, który ukończył 16 lat  może oddać głos na wybrane przez siebie zadanie. Głosować można przez Internet na stronie www.bo.malopolska.pl  lub korespondencyjnie, przesyłając wypełniony formularz na adres Urzędu Marszałkowskiego lub do jednej z jego agend zamiejscowych.

Liczymy na wsparcie naszej inicjatywy – o głosy proszą sportowcy zrzeszeni w zagórzańskich klubach sportowych. Już od 14.05.2021 na portalach społecznościowych Klubów Sportowych pojawią się linki do głosowania na nasze zadanie. Pamiętajmy, że każdy głos ma znaczenie!

A czym właściwie jest Budżet Obywatelski?  Budżet Obywatelski Województwa pozwala Małopolanom kształtować ich najbliższe otoczenie, umożliwia określenie potrzeb, daje możliwość wskazania, co jest dla nich szczególnie ważne. Dzięki niemu mieszkańcy określają priorytety dla rozwoju powiatów, subregionów oraz całej Małopolski a swoje poparcie dla danego projektu wyrażają poprzez oddanie głosu na dany projekt.

Mateusz Dąbrowa

Plakat promujący zadania: pobierz