Rozstrzygnięcie konkursu

Podziękowanie za udział w konkursie plastycznym w ramach projektu pn. „Odnawialne źródła energii w Mszanie Dolnej oraz gminach partnerskich” i zaproszenie na uroczyste rozdanie nagród.

 

 

Miło nam poinformować, iż w dniu 30 marca 2016 roku nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego w ramach projektu pn. „Odnawialne źródła energii w Mszanie Dolnej oraz gminach partnerskich” dla klas IV-VI szkół podstawowych z Miasta Mszana Dolna oraz Gminy Mszana Dolna. Organizatorem konkursu był Urząd Gminy w Mszanie Dolnej , projekt oraz nagrody konkursowe organizowane były ze środków Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy. Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem, wzięło w nim udział 25 szkół podstawowych. Wpłynęło wiele prac ilustrujących odnawialne źródła energii takie jak: energia słoneczna, wiatrowa, wodna, geotermalna ukazujące korzyści dla człowieka i środowiska związane z ich wykorzystaniem.

Oceny prac dokonała Komisja w składzie:
• Paulina Bachleda-Kubańska – artysta  plastyk, mgr Sztuki; studia wyższe na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie oraz Wiedniu
• Beata Paluszek.

Ze względu na fakt, iż na konkurs nadesłanych zostało wiele przepięknych i ciekawych prac, Komisja Konkursowa miała niełatwe zadanie. Oceniający brali pod uwagę pomysł, estetykę i dbałość wykonania pracy, zgodność z tematyką konkursu, inwencję twórczą oraz walory artystyczne.
Ostatecznie, po długich dyskusjach i naradach Komisja przyznała większą liczbę nagród i wyróżnień niż przewidywał regulamin.
Wszystkim uczestnikom składamy serdeczne gratulacje i podziękowania za piękne i interesujące prace i za to, że chcieli pochylić się nad tematem odnawialnych źródeł energii oraz zainteresowali się tak czynnie ochroną środowiska.  Nauczycielom dziękujemy za zachęcenie i przygotowanie młodych artystów do udziału w konkursie.


Jednocześnie zapraszamy na uroczyste rozdanie nagród, które odbędzie się  w dniu 04 kwietnia 2016 r. o godz. 11:00 w Kinie oraz Miejskim Ośrodku Kultury „Luboń” w Mszanie Dolnej przy ul. Jana Pawła II 1,  a także na pokonkursową wystawę prac plastycznych „Odnawialne źródła energii w Mszanie Dolnej oraz gminach partnerskich” otwartą do 30 kwietnia 2016 r. w Urzędzie Gminy Mszana Dolna.

 

Wójt Gminy Mszana Dolna

Bolesław Żaba