Wizyta uczniów z Krakowskiego Technikum !

Projekt pn. „Odnawialne źródła energii w Mszanie Dolnej oraz gminach partnerskich" współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarsko-polskiego programu współpracy z nowymi krajami Unii Europejskiej budzi ogromne zainteresowanie nie tylko wśród lokalnej społeczności.

 

W dniu 3 marca 2014 roku terenowe biuro firmy SKORUT® Systemy Solarne w Mszanie Dolnej odwiedziła grupa uczniów klas 1 i 2 Technikum Urządzeń i Systemów Energetyki Odnawialnej w Krakowie. Celem wizyty było zapoznanie się uczniów z zasadami działania i montażu instalacji solarnych.

Pierwsze swoje kroki grupa skierowała na ul. Fabryczną 10 w Mszanie Dolnej. Podczas prezentacji młodzież poznała zasadę działania, oraz możliwości zastosowania instalacji solarnych. Uczniowie udali się również do pobliskiego magazynu, gdzie pokazano im urządzenia i materiały stosowane do wykonania kompletnej instalacji solarnej.

Następnym punktem wycieczki była wizyta w domu parafialnym Parafii Św. Michała Archanioła w Mszanie Dolnej, gdzie była wykonywana właśnie instalacja solarna. Doświadczeni monterzy podzielili się z uczniami swoją wiedzą. Dzięki życzliwości miejscowych księży, młodzież miała możliwość obejrzenia kotłowni znajdującej się pod kościołem, jak również nowoczesnej kotłowni gazowej w domu parafialnym.

Uczniom zostały rozdane materiały dydaktyczne dotyczące instalacji solarnych i materiały promocyjne realizowanego projektu pn. „Odnawialne źródła energii w Mszanie dolnej oraz gminach partnerskich".

Przygotował: Filip Janus