TVP 1 o solarach w Gminie Mszana Dolna i samorządach partnerskich

Jak działają panele słoneczne i jak sprawdzają się w praktyce? – na przykładzie programu realizowanego w Gminie Mszana Dolna oraz samorządach partnerskich wyjaśniają dziennikarze programu GLOB wyemitowanego w TVP 1. Temat pozyskiwania energii słonecznej zgłębiają w Instytucie Energetyki Odnawialnej. Ponadto w najnowszym programie dowiedzieć się można o m.in. o wykorzystywaniu nowych technologii przy rekonstrukcji starych filmów, które podlegają archiwizacji.

Kolejnym tematem są leki generyczne. Kiedy na rynku pojawia się drogi i dobry lek, po jakimś czasie powstają jego tańsze zamienniki, czyli tzw. leki generyczne. Ich tworzeniem zajmują się naukowcy z Instytutu Farmaceutycznego, którzy poprzez badania odkrywają skład specyfiku, wytwarzają nowy, a następnie poddają go wnikliwym badaniom w laboratoriach. Jakich zamienników Polacy potrzebują najbardziej?

9 odcinek programu „GLOB” można obejrzeć klikając w link.

Temat montażu systemów solarnych w Beskidzie Wyspowym rozpoczyna się od 13 minuty 45 sekundy programu.


Wcześniej o montażu systemów solarnych na naszym terenie mogliśmy usłyszeć w Kronice TVP Kraków: link (11 minuta 9 sekunda programu z 18 lipca b.r.)

Zapraszamy do pogłębienia swojej wiedzy na ten temat.


Źródło: http://vod.tvp.pl, www.tvp.pl/krakow